MMP100FRE110R
Part Number
MMP100FRE110R
Manufacturer YAGEO
Other part numbers
Description RES SMD 1% 1W MELF
Features -
Resistance 110 Ohms
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Failure Rate -
Power (Watts) 1W
Composition Metal Film
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Supplier Device Package MELF
Package / Case MELF, 0207
Size / Dimension 0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)