MMF50SJR-24R
Part Number
MMF50SJR-24R
Manufacturer YAGEO
Other part numbers
Description RES SMD 5% 1/2W MELF
Features -
Tolerance ±5%
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Failure Rate -
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient -
Resistance 24 Ohms
Package / Case MELF, 0207
Size / Dimension 0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)