MMF50SFRE226K
Part Number
MMF50SFRE226K
Manufacturer YAGEO
Other part numbers
Description RES SMD 1% 1/2W MELF
Features -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Failure Rate -
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Tolerance ±1%
Resistance 226 kOhms
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Supplier Device Package MELF
Package / Case MELF, 0207
Size / Dimension 0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)