MMF50SFRE220R
Part Number
MMF50SFRE220R
Manufacturer YAGEO
Other part numbers
Description RES SMD 1% 1/2W MELF
Features -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate -
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Resistance 220 Ohms
Composition Metal Film
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Supplier Device Package MELF
Package / Case MELF, 0207
Size / Dimension 0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)