MMF25SFRE82R
Part Number
MMF25SFRE82R
Manufacturer YAGEO
Other part numbers
Description RES SMD 1% 1/4W MELF
Features -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Failure Rate -
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Film
Resistance 82 Ohms
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Supplier Device Package MELF
Package / Case MELF, 0204
Size / Dimension 0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)