MMF25SFRE82K5
Part Number
MMF25SFRE82K5
Manufacturer YAGEO
Other part numbers
Description RES SMD 1% 1/4W MELF
Features -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate -
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Film
Tolerance ±1%
Resistance 82.5 kOhms
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Supplier Device Package MELF
Package / Case MELF, 0204
Size / Dimension 0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)