MMF25SBRD309R
Part Number
MMF25SBRD309R
Manufacturer YAGEO
Other part numbers
Description RES SMD 0.1% 1/4W MELF
Features -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Failure Rate -
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Film
Resistance 309 Ohms
Supplier Device Package MELF
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Package / Case MELF, 0204
Size / Dimension 0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)