MMF207FRE4K42
Part Number
MMF207FRE4K42
Manufacturer YAGEO
Other part numbers
Description RES SMD 1% 0.6W MELF
Features -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Tolerance ±1%
Resistance 4.42 kOhms
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Supplier Device Package MELF
Power (Watts) 0.6W
Package / Case MELF, 0207
Size / Dimension 0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)