MMF204FRE88K7
Part Number
MMF204FRE88K7
Manufacturer YAGEO
Other part numbers
Description RES SMD 1% 0.4W MELF
Features -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Tolerance ±1%
Resistance 88.7 kOhms
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Supplier Device Package MELF
Power (Watts) 0.4W, 2/5W
Package / Case MELF, 0204
Size / Dimension 0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)