MMF204FRE75K
Part Number
MMF204FRE75K
Manufacturer YAGEO
Other part numbers
Description RES SMD 1% 0.4W MELF
Specification document
Product attributes
Part Status Active
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Resistance 75 kOhms
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Supplier Device Package MELF
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Power (Watts) 0.4W, 2/5W
Package / Case MELF, 0204
Size / Dimension 0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)