MMF204DRE294R
Part Number
MMF204DRE294R
Manufacturer YAGEO
Other part numbers
Description RES SMD 0.5% 0.4W MELF
Features -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Resistance 294 Ohms
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Supplier Device Package MELF
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 0.4W, 2/5W
Package / Case MELF, 0204
Size / Dimension 0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)