MMF204BRC365R
Part Number
MMF204BRC365R
Manufacturer YAGEO
Other part numbers
Description RES SMD 0.1% 0.4W MELF
Features -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Resistance 365 Ohms
Supplier Device Package MELF
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.4W, 2/5W
Package / Case MELF, 0204
Temperature Coefficient ±15ppm/°C
Size / Dimension 0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)