MMF1WSFRE1K96
Part Number
MMF1WSFRE1K96
Manufacturer YAGEO
Other part numbers
Description RES SMD 1% 1W MELF
Features -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Failure Rate -
Power (Watts) 1W
Composition Metal Film
Tolerance ±1%
Resistance 1.96 kOhms
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Supplier Device Package MELF
Package / Case MELF, 0309
Size / Dimension 0.126" Dia x 0.335" L (3.20mm x 8.50mm)