MMF-25FRF110K
Part Number
MMF-25FRF110K
Manufacturer YAGEO
Other part numbers
Description RES SMD 1% 1/4W MELF
Features -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Failure Rate -
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Resistance 110 kOhms
Composition Metal Film
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Supplier Device Package MELF
Package / Case MELF, 0207
Size / Dimension 0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)